Deepcool "Ice Edge Mini FS" universal cooler, 2 heatpipes, Intel LGA1700/1200/1151/1150/1155 and AMD AM5/AM4 | Universal | Deepc
- TootjadDeepcool
- Mudel: DP-MCH2-IEMV2
- Saadavus: 5
-
14€
Deepcool "Ice Edge Mini FS" universal cooler, 2 heatpipes, Intel LGA1700/1200/1151/1150/1155 and AMD AM5/AM4 | Universal | Deepcool | "Iceedge mini FS" | Universal
| All | |
| Embeeded battery | No |
| Gross depth (mm) | 120 mm |
| Gross height (mm) | 129 mm |
| Gross weight | 0.321 kg |
| Gross width (mm) | 120 mm |
| Kõrgus | 127X62X129.5mm cm |
| Kuumakindel | 70-95W TDP |
| Laius | 127X62X129.5mm cm |
| Mõõdud (l x s x k) | 127X62X129.5mm mm |
| Muud funktsioonid | * Maximum compatible CPU wattage: 95W TDP. *2 sintered powder heatpipes directly touch the CPU surface and conduct heat from the processor quickly to protect it from overheating.*Well built aluminum heatsink dissipates heat effeciently. |
| Net weight | 0.142 kg |
| Packing quantity | 1 pc(s) |
| Palette Qty | 465 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 179 g |
| Producer | Deepcool |
| Producer product name | "Iceedge mini FS" |
| Protsessori kaubamärgi nimi | Universal |
| Soojendusfunktsioon | Aluminium |
| Sügavus | 127X62X129.5mm cm |
| Tare weight (kg) | 0.179 kg |
| Ühilduvad protsessoriseeriad | Intel:Core i5 (partial)Core i3Core 2 Quad (partial)Core 2 DuoPentiumCeleronAMD:Phenom II X4/X3 (partial)Phenom X4/X3 (partial)Athlon II X2Athlon X2 (partial)AthlonSempron AMDPhenom II X4 / Phenom II X3 / Phenom II X2 / Phenom X4 / Phenom X3 / Athlon II X4 |
| Ventilaator | Fan Dimension: 80 x 80 x 25 mmSpeed : 2200 10%RPM R.P.MMax Air Flow (CFM): 28 CFMNoise: 25 dBABearing Type: Hydro BearingConnector: 3-pin |
| Volume (m3) | 0.0018576 m |
| Warranty | 24 month(s) |
| WEEE tax | No |
Sildid: deepcool ice edge mini fs universal cooler, 2 heatpipes, intel lga17001200115111501155 and amd am5am4 universal deepc, dp-mch2-iemv2, deepcool, jahutused

